Plážový starter pack aneb jak šel čas

foto_vzor_clanek_v3

Je tu konec léta a s ním poslední horké dny, kdy můžeme naposledy vystavit naše vypracovaná těla na plovárně či u rybníka. Trend kultu těla je každým rokem silnější a tak jsem se rozhodla projet web a kouknout se, co je a bylo IN za poslední roky. Vezmeme to hezky popořadě:

Rok 2013 – jako sexy a IN se považuje tzv. thigh gap“, tedy „stehenní mezera“. Můj táta tomu říká, že by mezi stehny proběhl pes i s boudou. Kromě toho, že nositelky této mezery musí kvůli tomu leckdy držet drastické diety, tak jde v mnoha případech o nohy do „O“, při němž dochází k necetrovanému nastavení dolní končetiny, kdy se klouby více opotřebovávají. Takže nic moc.

Máme tu rok 2014 a bikini bridge – jedná se o „přemostění“ lemu plavek či kalhotek nad podbřiškem mezi pánevními lopatami. No jistě to působí sexy, ale bohužel to ukazuje na ne úplně dobrou práci hlubokých šikmých břišních svalů a naopak na přetížení přímého břišního svalu. To celé prozrazuje nefunkční CORE (to je teď děsně populární slovíčko) a s tím související problémy – bolesti zad, inkontinence atd.

Rok 2015 nebyl na trendy výstřelky vůbec skoupý. Jako sexy se totiž považují úzké pasy v kombinaci s extrémně vyšpulenou prdíznou. Hodí se skvěle k twerkování, to teď taky hodně letí. A nelze si nevšimnout uslintaných pohledů kolemjdoucích pánům. Faktem je ale to, že s vyšpuleným zadkem se dostává pánev do anteverze a v bederní páteři dochází k zvětšenému prohnutí – hyperlordóze, ploténky jsou tak v permanentní kompresi a jednoho dne milé ploténce nezbyde nic jiného než vyhřeznout.

Letošní rok 2016 nezůstává pozadu, objevuje se nám tu módní vlna v podobě rozestupu břišních svalů, odborně nazýváno jako diastáza. Je to taková ta „díra“ uprostřed přímého břišního svalu. Na svalnatém břiše uznávám, může vypadat zajímavě, ale když si uvědomíte, že v extrémních případech může přejít rozestup až v břišní kýlu, tak už to moc sexy není. Už tolik se neumluví o tom, že jedinci s diastázou budou mít v budoucnu jistojistě problémy s výhřezem ploténky v bedrech.

Co asi tak asi může přijít v roce 2017?? Pokud budou módní trendy postupovat ve podobném duchu, tak to úplně vidím… V krásných sandálcích vyniknou nožky upravené pedikúrou a perfektně upravenými nehtíky. Ale jej, co ten otřesný vbočený palec (odborně Hallux Valgus). Prozradí nám na nositelku, že má nefunkční příčnou klenbu chodidla. Víte ale, že vbočený palec ukazuje na to, že něco není v pořádku nejenom s celou dolní končetinou, ale i s pánevním dnem a páteří? Že bolesti zad nebo migrény můžete mít právě kvůli tomu?

Jak říká moje babi: „Pro krásu se musí něco vydržet.“ Ale všeho s mírou, že… Dobrou zprávou je, že se tento „starter pack na pláž“ dá odvičit a co je více než zdravé tělo.
I když přiznávám, že se trochu děsím toho, jaké další trendy v oblasti kultu těla přijdou v budoucnu.

zdroj fotek: idnes.cz a google.cz

Může Vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *